Home Audio/video VIDEO Ruský outsider v šialenej dráme vyradil Kyrgiosa a od publika žiadal uznanie: Jediný spôsob, ako Nicka zdolať

Karen Chačanov

NEW YORK – Casper Ruud sa v boji o finále stretne s Rusom Karenom Chačanovom, ktorý po päťsetovej bitke zdolal Austrálčana Nicka Kyrgiosa 7:5, 4:6, 7:5, 6:7, 6:4.

Chačanov sa dostal do svojho prvého grandslamového semifinále, duel s Kyrgiosom trval 3 hodiny a 41 minút. Ruský tenista zaznamenal 30 es a 63 víťazných úderov. Kyrgios ich mal 75, ale urobil 58 nevynútených chýb oproti 31 chybám súpera.

VIDEO Ruud útočí na post svetovej jednotky: V šlágri s talianskym bombardérom nestratil ani set

Karen Chačanov, Nick Kyrgios
Nick Kyrgios a Karen Chačanov (Foto: TASR/AP – Frank Franklin II)

Šialený zápas

“Dokázal som to. Konečne mi preukážte trochu uznania,” povedal Chačanov tesne po zápase smerom k väčšej časti publika, ktoré držalo palce Kyrgiosovi. “Bol to šialený zápas, čakal som, že to bude takto. Bol som pripravený behať a bojovať, aby sa hralo päť setov. Hrali sme takmer štyri hodiny a to je jediný spôsob, ako Nicka zdolať,” dodal Chačanov.

V boji o finále nemá čo stratiť

Ruský tenista povedal, že v piatkovom semifinále s Ruudom nemá čo stratiť. V roku 2020 prehral s Nórom na antuke v Ríme v ich jedinom predchádzajúcom vzájomnom stretnutí. “Chcel by som vyhrať, moje očakávania stúpajú. Urobil som veľký krok vpred, dostal som sa do prvého semifinále a myslím si, že už nemám čo stratiť. Chcem do toho ísť a byť pripravený na ďalší zápas a dúfam, že bude dobrý.”

Karen Chačanov oslavuje postup cez Kyrgiosa (Foto: TASR/AP – Frank Franklin II)

muži – dvojhra – štvrťfinále: Karen Chačanov (Rus.-27) – Nick Kyrgios (Austr.-23), 7:5, 4:6, 7:5, 6:7 (3), 6:4