Home Audio/video VIDEO Rusko siaha na tretiu trofej: Medvedev poslal favorita do finále Davis Cupu

Daniil Medvedev, Rusko

MADRID – Hráči Ruskej tenisovej federácie postúpili do finále Davisovho pohára.

Na záverečnom turnaji v Madride zdolali v sobotňajšom semifinále Nemcov 2:1. Postup mali istý už po dvojhrách, rozhodujúci druhý bod zabezpečil Daniil Medvedev triumfom nad Janom-Lennardom Struffom 6:4, 6:4. V súboji o titul sa Rusi stretnú s Chorvátmi.

Rubľov nedal šancu Köpferovi

Úvodný bod im zabezpečil Andrej Rubľov, ktorý si hladko poradil s Dominikom Köpferom 6:4, 6:0. Rubľovovi stačil na zisk úvodného setu jeden brejk, podaril sa mu ho získať v tretej hre, keď premenil hneď prvý brejkbal. Druhý set bol už plne v jeho réžii a súperovi uštedril kanára.

Medvedev poslal Rusko do finále

Druhý hráč rebríčka ATP Medvedev odohral s 51. Struffom vyrovnaný duel, no napokon sa mu v oboch setoch podarilo raz vziať súperovi podanie. V prvom to bolo v deviatom geme, v druhom to dokázal v piatom. Rusi majú šancu na zisk tretej trofeje po triumfoch v rokoch 2002 a 2006.

Ruská tenisová federácia – Nemecko 2:0 po druhej dvojhre
Andrej Rubľov – Dominik Köpfer 6:4, 6:0
Daniil Medvedev – Jan-Lennard Struff 6:4, 6:4
Aslan Karacev, Karen Chačanov – Kevin Krawietz, Tim Pütz 6:4, 3:6, 4:6