Home Audio/video VIDEO Ruská kométa pokračuje vo výborných výkonoch: Na jeho rakete skončil aj taliansky talent

Aslan Karacev

DUBAJ – Ruský tenista Aslan Karatsev pokračuje vo výborných výkonoch. V dnešnom zápase zdolal 42. hráč sveta talianskeho favorita Jannika Sinnera po setoch 6:7(5), 6:3 a 6:2.

Rus nemal ideálny vstup do zápasu, keď po pár minútach prehrával už 0:3. Postupne sa dostal do tempa, ale v úvodných gemoch mu robil problém skvelý servis Sinnera. V siedmej hre sa mu prvýkrát v zápase podarilo prelomiť podanie Taliana a následne vyrovnal na 4:4. O osude prvého setu rozhodovala až skrátená hrá, ktorú rozhodol jediný minibrejk a po hodine a dvoch minútach viedol favorit zápasu 1:0.

Po prehratom sete nasledoval skvelý obrat

Scenár z úvodnej sady sa už neopakoval, tentokrát bol Karatsev tým hráčom, ktorý zachytil úvod a vyhrával 3:0. Náskok jediného brejku si strážil až do konca setu, ktorý ovládol výsledkom 6:3.

V rozhodujúcom sete sme boli svedkami parádneho boja o každú jednu výmenu. Karatsev začal brejkom, ale následne stratil a za stavu 1:2 musel odvracať 2 brejkbaly. Len málokto by v tú chvíľu čakal, že od tohto momentu Sinner nevyhrá ani gem. 27-ročný Rus sériou piatich gemov v rade strhol vedenie na svoju stranu a zápas doviedol do víťazného konca.

V semifinále sa Karatsev stretne s ruskou hviezdou Rublevom.