Home Audio/video VIDEO Ruku jej síce opäť nepodala, ale: Svitolinová po obrate ďalšiu súperku z Ruska neodignorovala

Jelina Svitolinová, Roland Garros 2023

PARÍŽ – Ukrajinka Jelina Svitolinová zvíťazila v 3. kole parížskeho Roland Garros v pikantnom rusko-ukrajinskom súboji nad Annou Blinkovovou po obrate 2:6, 6:2, 7:5.

Favorizovaná Svitolinová síce opäť v prvom sete neuspela, ale rovnako ako v predchádzajúcom kole proti Austrálčanke Hunterovej aj dnes dokázala zápas otočiť vo svoj prospech a za dve hodiny aj 16 minút natiahla víťaznú sériu na francúzskych dvorcoch už na osem zápasov.

Ukrajinská tenistka sa síce po zápase krátko porozprávala s ruskou súperkou a podľa záberov kamier aj gestami pochválila jej výkon, ale už tradične jej ruku nepodala. V hľadisku triumf svojej manželky oslavoval Francúz Gael Monfils, ktorý kvôli zraneniu zápästia z turnaja už odstúpil.

V osemfinále bývalá svetová trojka hrajúci prvý grandslam po materskej pauze, narazí na ďalšiu Rusku Dariu Kasatkinovú, ktorá v pozícii nasadenej deviatky deklasovala Američanku Peyton Stearnsovú 6:0, 6:1. Prípadným postupom do štvrťfinále by vyrovnala svoje parížske maximum z rokov 2015, 2017 a 2020.

Zdroj: ts, TASR