Home Najdôležitejšie VIDEO Rozbehnutého Kližana nezastavil ani americký favorit: V Istanbule ho čaká boj o finále!

Martin Kližan

ISTANBUL – Slovenský tenista Martin Kližan si na challengerovom podujatí v Istanbule zahrá o finále, čo je jeho najlepší tohtosezónny výsledok.

Kližan začal súboj proti americkému favoritovi Mackenziemu McDonaldovi veľmi sľubne, keď sa mu hneď druhé podanie podarilo Američanovi vziať a ujať sa vedenia 3:1. Bývalá svetová 57. ale potom zapla na vyššie obrátky a po dvoch brejkoch na podaní Kližana si McDonald vybojoval zisk prvého setu – 6:4.

V druhom dejstve sa opakovala identická situácia, ale v obrátenom garde. Kližan si na servise stratil svoje druhé podanie a Američan vyhrával 3:1 aj 4:2, ale následné dva brejky Kližana znamenali víťazstvo Slováka v druhom sete – 6:4.

O finále proti Gojovi

Rozhodujúce tretie dejstvo sa už jasne nieslo v réžii Slováka. Kližan sa po dvoch brejkoch ujal jasného vedenia 5:1 a ani následný ribrejk amerického favorita na 2:5 už stretnutie výraznejšie nezdramatizoval. Slovenský tenista ovládol rozhodujúci set 6:3 a v boji o finále ho v Istanbule čaká favorizovaný chorvátsky súper Borna Gojo, ktorý vyradil Rakúšana Ofnera.