Home Najdôležitejšie VIDEO Rím je aj naďalej katom favoritom: Tsitsipas s Čoričom vypadli s domácimi hráčmi

Stefanos Tsitsipas

RÍM – Grécky tenista Stefanos Tsitsipas prehral hneď v úvodnom vystúpení na antukovom turnaji v Ríme. Tretí nasadený tenista podľahol domácemu Sinnerovi v troch setoch 1:6, 7:6 (9) a 2:6.

Jednoznačný prvý set, následne nečakaná zápletka

Grék bol v pozícii favorita, ale od začiatku zápasu tieto predpoklady nenapĺňal. Už v úvodnom geme stratil svoje podanie a počas celého prvého setu bol jeho herný prejav na nízkej kvalitatívnej úrovni. Domáci talent sa svojho súpera nezľakol a po pol hodine vyhral prvú sadu v pomere 6:1.

V druhom sete pokračovalo trápenie šiesteho hráča sveta. Rýchlo prehrával 3:0 a zdalo sa, že o osude zápasu je rozhodnuté. Za stavu 5:3 v prospech Sinnera išiel na servis taliansky hráč, ten však nedokázal doservovať do víťazného konca a navyše stratil opäť podanie a Tsitsipas razom viedol 6:5, ani on však nedopodával na vyrovnanie zápasu a musel rozhodnúť tajbrejk. Sinner nevyužil 2 mečbaly a grécky tenista vyrovnal na 1:1.

Prekvapivý výsledok tretieho setu

Po hektickom druhom sete by asi málokto favorizoval domáceho hráča. Ten sa však dokázal dokonale psychicky pozbierať, opäť mal dobrý úvod do setu. Podarilo sa mu dvakrát brejknúť svojho súpera a náskok dvoch brejkov si udržal až do konca zápasu. Sinner vyhral tretí set 6:2.

V ďalšom kole sa stretne s víťazom zápasu medzi Dimitrovom a Nišiokom.

Prekvapivá prehra Čoriča

Pozíciu favorita nepotvrdil ani Chorvát Borna Čorič, ktorý podľahol Travagliovi v dvoch setoch 7:6 a 7:5.

V ďalšom kole čaká talianskeho hráča súper zvučného mena – Matteo Berrettini.