Home Najdôležitejšie VIDEO Prvý singlový zápas Djokoviča po viac ako trojmesačnej pauze trval len 37 minút

Novak Djokovič

BELEHRAD – Včera oficiálne začal exhibičný turnaj s názvom Adria Tour. Dnes odohrali svoje zápasy hráči ako Dimitrov, Thiem alebo Lajovič. Svoj prvý zápas v dvojhre odohral po trojmesačnej pauze aj aktuálny líder svetového rebríčku Novak Djokovič.

Jeho súperom bol Viktor Troicki, ktorý je známy svojím kontroverzným správaním a viacerými excesmi na kurte aj mimo neho. Djokovič si s Troickim poradil hladko dvakrát 4:1. Počas celého zápasu čelil len jedinému brejkballu, ktorý dokázal odvrátiť. Zápas trval 37 minút a aktuálna svetová jednotka vstúpila do turnaju veľmi jednoznačným výsledkom.

Ako sme už viackrát spomínali, turnaj sa hrá systémom Fast4 Tennis. Zápasy sú hrané na dva víťazné sety a na štyri gamy v danom sete. Okrem Srba Djokoviča dnes svoj zápas úspešne zvládol aj Dimitrov, ktorý porazil Lajoviča 2:1. Veľmi krátky zápas odohral aj Rakúšan Thiem, ktorému po dvoch odohraných gamoch skrečoval Damir Džumhur.