Home Audio/video VIDEO Prekvapivý koniec ôsmeho hráča sveta na Roland Garros: Prehral so 186. hráčom sveta

PARÍŽ – Nemecký kvalifikant Daniel Altmaier pokračuje vo výborných výkonoch a v 3. kole vyradil turnajovú sedmičku Taliana Mattea Berrettiniho 6:2, 7:6 (5), 6:4.

Tenisová rozprávka kvalifikanta pokračuje

Nemec Altmaier podáva fantastické výkony už od prvého kola kvalifikácie. V nej postupne porazil Griekspoora, Moriyu či Bemelmansa. Ak by niekto čakal bojazlivý výkon v hlavnej časti Roland Garros, mýlil sa, 186. hráč sveta nestratil ani set a porazil Lópeza, Struffa a dnes hviezdneho Berrettiniho.

Daniel Altmaier (Foto: TASR/AP – Christophe Ena)

Skvelý výkon od úvodu zápasu

Od začiatku zápasu Nemec skvele servoval a tlačil sa do príležitostí aj na príjme. Už v druhom geme zobral podanie talianskeho tenistu a až do konca setu nemal problém na vlastnom servise, navyše v siedmej hre opäť brejkol svojho súpera a prvú sadu vyhral v pomere 6:2.

V druhom sete bol priebeh opačný, Berrettini prelomil hneď v prvom geme podanie Altmaiera a až do stavu 4:5 si obaja hráči držali svoj servis. Už sa zdalo, že ôsmy hráč sveta vyrovná na 1:1, ale potom udrel Nemec, ktorý vyrovnal na 5:5 a po udržaní nasledujúcich dvoch servisov musela o osude druhého setu rozhodnúť až skrátená hra. V nej bol po viacerých minibrejkoch úspešnejší 22-ročný tenista a viedol 2:0.

Tretí set bol v znamení dobrého servisu, Altmaier aj naďalej efektívne servoval a v piatej hre zapichol posledný klinec do rakvy, keď brejkol Berrettiniho a až do konca setu si udržal svoje podanie.

Dvadsaťdvaročný Nemec sa v osemfinále stretne so sedemnástkou podujatia Pablom Carrenom-Bustom zo Španielska, ktorý v štyroch setoch vyradil krajana a desiatého nasadeného Roberta Bautistu Aguta 6:4, 6:3, 5:7, 6:4.