Home / Najdôležitejšie / VIDEO Prekvapivé zastúpenie vo finále na Privatbanka Open, Molčan porazil nasadenú jednotku a vyzve Kleina
Andrej Martin
Andrej Martin (Foto: TASR - Pavol Zachar)

VIDEO Prekvapivé zastúpenie vo finále na Privatbanka Open, Molčan porazil nasadenú jednotku a vyzve Kleina

BRATISLAVA – Slovenský tenista Lukáš Klein sa stal prvým finalistom dvojhry na Privatbanka Open. Víťaz podujatia Bratislava Open si v repríze semifinále úvodného podujatia Peugueot Tennis Tour poradil s druhým nasadeným Norbertom Gombosom 6:1, 7:6 (3).


Zápas mal kuriózny záver. Za stavu 3:6 v tajbrejku si Gombos za nadávky a odpálenie loptičky vyslúžil druhé varovanie. Empajrový rozhodca ho následne potrestal odňatím fiftínu, čo znamenalo víťazstvo Kleina.
 „Teší ma, že som postúpil do druhého finále za sebou. Dôležité bolo, že mi vyšiel začiatok zápasu. Norovi sa nedarilo na podaní, vôbec mu tam nepadalo, čo som využil. V druhom sete som rýchlo prišiel o brejk a potom sme sa ťahali o každý gem. Musel som byť v strehu, lebo Noro hrá veľmi rýchlo a bojuje až do konca. V tajbrejku som mal pevnejšie nervy,“ uviedol piaty nasadený Klein.

Molčan porazil Andreja Martina

Finálovým súperom Kleina bude v nedeľu o 16.00 h Alex Molčan, ktorý vyradil najvyššie nasadeného Andreja Martina 6:3, 4:6, 6:4.
Molčan potvrdil vysokú úspešnosť v trojsetových zápasoch. Vo finále sa pokúsi odplatiť Kleinovi prehru z Bratislava Open. „Vedel som, že s Andrejom to bude ťažké, vždy hráme na tri sety a vždy je to veľmi vyrovnané. Som rád, že som to zvládol, každé víťazstvo sa počíta. S Lukášom si dáme zajtra odvetu za Bratislava Open, vyhrá ten lepší.“muži – dvojhra – semifinále:
Alex Molčan (SR-4)  Andrej Martin (SR-1) 6:3, 4:6, 6:4, Lukáš Klein (SR-5) – Norbert Gombos (SR-2) 6:1, 7:6 (3)

Zdroj: TASR

About Roderik Pastier

Check Also

Anna Karolína Schmiedlová

Schmiedlová veľkým triumfom ukončila čiernu sériu od US Open 2015: Veľakrát to nedokážem dotiahnuť

PARÍŽ – Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová sa prebojovala do 2. kola dvojhry na grandslamovom …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

one × 1 =