Home Audio/video VIDEO Po Djokovičovi vyprevadil z kurtu aj krajana Rubľova: Medvedev ovládol Dubaj bez straty setu

Daniil Medvedev, ATP Dubaj

DUBAJ – Ruský tenista Daniil Medvedev sa stal víťazom dvojhry na turnaji ATP v Dubaji. Vo finále zdolal v pozícii nasadenej dvojky svojho krajana Andreja Rubľova hladko 6:2, 6:2.

27-ročný Medvedev nadviazal v zápase o titul na piatkovú semifinálovú výhru nad svetovou jednotkou Novakom Djokovičom, ktorému uštedril prvú prehru v sezóne. O dva roky mladšieho Rubľova zdolal piatykrát v kariére, ale po predchádzajúcich dvoch prehrách.

Medvedev, siedmy hráč rebríčka, zavŕšil hetrik turnajových víťazstiev na tvrdom povrchu a má na konte 18 titulov v kariére. Na nadchádzajúcom turnaji Masters v Indian Wells sa pokúsi predĺžiť svoju 13-zápasovú víťaznú sériu.

Zdroj: TASR, ts