Home Audio/video VIDEO Odovzdaný Martin skončil v Almaty s kanárom proti 232. hráčovi sveta: Prehral osem gemov v rade a o titul si nezahrá

ALMATY – Slovenský tenista Andrej Martin neuspel v semifinále na turnaji v kazašskom Almaty. V dnešnom zápase nestačil na Čiľana Barriosa Veru, s ktorým prehral hladko 3:6, 0:6.

Slovenský reprezentant vstúpil do zápasu udržaným servisom, ale sekundoval mu aj jeho súper, ktorý vyrovnal na 1:1. V ďalších troch gemoch sme boli svedkami troch stratených podaní, náskok brejku si však vypracoval Barrios Vera. Čiľan si vedenie počas celého setu strážil, v deviatej hre tretíkrát v zápase prelomil podanie Martina a po 31 minútach viedol 1:0.

Kanár po odovzdanom výkone

Od začiatku druhého setu pôsobil 115. hráč sveta odovzdaným dojmom, na riterne uhral počas celej sady jedinú loptičku, naopak sám o servis prišiel trikrát. Výsledkom bol nepopulárny “kanár” za 24 minút.

Martin urobil v zápase tri dvojchyby, doplácal najmä na slabé percento po druhom servise a súperovi ponúkol až 10 brejkbalov. V role turnajovej jednotky sa tak do finále nepozrie, Barrios Vera vyrovnal bilanciu vzájomných zápasov na 2:2.