Home Najdôležitejšie VIDEO Obrovské prekvapenie v New Yorku: Nasadená jednotka končí už v druhom kole

Karolína Plíšková

NEW YORK – Česká tenistka a svetová trojka Karolína Plíšková sa s turnajom WTA v New Yorku prekvapujúco rozlúčila už v 2. kole dvojhry. Najvyššie nasadená hráčka, ktorá mala v 1. kole voľno, prehrala vo svojom úvodnom zápase na podujatí s Ruskou Veronikou Kudermetovovou v dvoch setoch 5:7, 4:6.

V New Yorku skončila aj turnajová dvojka. Víťazka tohtoročného Australian Open Sofia Keninová prehrala s Alizé Cornetovou 1:6 a 6:7

Plíšková navyše začala v zápase veľmi dobre, rýchlo sa ujala vedenia 4:1. Náskok troch gemov však neudržala, svoj servis si prehrala dvakrát z troch hier a prvý set prehrala v pomere 5:7. V druhom sete si obe hráčky držali servis, keď Ruska nevyužila viacero brejkbalových príležitostí, za stavu 4:4 zobrala českej hráčke servis a svoj si následne udržala a vyhrala 4:6.

Svetová trojka napriek výsledkovo neúspešnému zápasu nastrieľala až 11 és, ale na druhú stranu vyprodukovala deväť dvojchýb. V celom zápase si vypracovala len dva brejkbaly.

Karolína Plíšková v aktuálnej sezóne vyhrala januárový turnaj v Brisbane. Pred pauzou zapríčinenou pandémiou koronavírusu hrala naposledy v Katare, kde skončila v osemfinále. Po návrate na kurty vyhrala v Prahe exhibíciu s názvom LiveScore Cup a tiež hrala charitatívnu súťaž tímov.

Zdroj: ts, sport.cz