Home Audio/video VIDEO Obrovské prekvapenie na Roland Garros: Skúsený španielsky antukár nestačil na 150. hráča sveta

PARÍŽ – Španielsky tenista Roberto Bautista Agut prekvapivo skončil na Roland Garros už v druhom kole. V dnešnom zápase podľahol pomerne hladko 150. hráčovi sveta Laaksonen po setoch 3:6, 6:2, 3:6 a 2:6.

Outsider zápasu nevstúpil do duelu proti favorizovanému Bautistovi vôbec zle a už v prvej hre brejkol Španiela a náskok brejku si dokázal neohrozene kontrolovať počas celého setu. V deviatej hre pridal definitívnu bodku za prvým setom, keď Laaksonen čistou hrou prelomil podanie 11. hráča sveta a po 31 minútach viedol 1:0. V druhom sete sa favorit prebral, od stavu 2:2 začal španielsky tenista diktovať tempo zápasu a sériou štyroch gemov vyrovnal na 1:1.

Ďalšie dva sety prekvapivo v réžii hráča z druhej stovky

Tretí set sa výrazne podobal na dejstvo číslo jeden, Laaksonen si vytvoril brejkom náskok o tri gemy a ten si počas celej sady pohodovo strážil a práve Švajčiar bol tým hráčom, ktorý bol bližšie k víťazstvu. Aj do štvrtého setu vstúpil lepšie úspešný kvalifikant, ktorý dvomi brejkami viedol už 4:1, Bautista ešte kontroval ribrejkom, ale posledné slovo mal švajčiarsky tenista, ktorý zaslúžene postúpil ďalej.

29-ročný Laaksonen nastúpi v treťom kole proti víťazovi zápasu medzi Rusom Chačanovom a japonským tenistom Nišikorim.

muži – dvojhra – 2. kolo:
Alexander Zverev (Nem.-6) – Roman Safiullin (Rus.) 7:6 (4), 6:3, 7:6 (1), Federico Delbonis (Arg.) – Pablo Andujar (Šp.) 4:6, 6:1, 3:6, 6:3, 6:2, Laslo Djere (Srb.) – Miomir Kecmanovič (Srb.) 4:6, 4:6, 6:3, 6:2, 6:3, Casper Ruud (Nór.-15) – Kamil Majchrzak (Poľ.) 6:3, 6:2, 6:4, Henri Laaksonen (Švaj.) – Roberto Bautista-Agut (Šp.-11) 6:3, 2:6, 6:3, 6:3