Home Audio/video VIDEO Obrovské prekvapenia v Ríme: Až kvarteto favoritov na prestížnom turnaji senzačne končí!

Lorenzo Musetti

RÍM – Kanadský tenista Denis Shapovalov postúpil do osemfinále dvojhry na turnaji ATP v Ríme po výhre 6:4, 6:4 nad Španielom Pedrom Martinezom.

O úvodné prekvapenie dňa sa postaral v Ríme sa rozohrávajúci srbský tenista Dušan Lajovič. Ten bol proti kanadskému bombardérovi Milošovi Raoničovi pred zápasom outsiderom, ale na kurte to tak vôbec nevyzeralo a po trojsetovom súboji sa napokon Srb radoval z postupu do osemfinále.

Hurkacz ustál ruského superfavorita

V tom si prekvapivo zahrá aj poľský tenista Hubert Hurkacz. Ten bol proti ruskej turnajovej deviatke Rublevovi jasným outsiderom a aj keď po vyhratom druhom dejstve sa zdalo, že favorit zápas otočí, nervozita na strane Rusa napokon obrat zmarila a šokujúco sa radoval outsider.

Musetti pokračuje v spanilej jazde

O tretie prekvapenie dňa sa postaral iba 18-ročný domáci mladík Lorenzo Musetti, ktorého spanilá jazda v Ríme začala už v trojkolovej kvalifikácii. Aktuálne až 249. hráč sveta po vyradení Stana Wawrinku bez straty setu pokoril aj Japonca Nišikoriho, vďaka čomu už v Ríme senzačne získal skalpy niekdajšej svetovej trojky aj štvorky.

Nemecký outsider využil prestávku Monfilsa

O štvrťfinále prestížneho podujatia zo série Masters sa domáci miláčik pobije s ďalším prekvapením turnaja – nemeckým tenistom Dominikom Koepferom. Ten senzačne využil takmer 7-mesačnú prestávku Gaela Monfilsa a s vracajúcou sa turnajovou päťkou a aktuálnou svetovou deviatkou nestratil v Ríme ani jediný set.

Dominik Köpfer (Nem.) – Gael Monfils (Fr.-5) 6:2, 6:4
Lorenzo Musetti (Tal.) – Kei Nišikori (Jap.) 6:3, 6:4
Casper Ruud (Nór.) – Lorenzo Sonego (Tal.) 6:3, 6:4
Hubert Hurkacz (Poľ.) – Andrej Rubľov (Rus.-9) 7:6 (6), 3:6, 6:2
Ugo Humbert (Fr.) – Fabio Fognini (Tal.-7)  7:5, 7:6 (4)
Dušan Lajovič (Srb.) – Miloš Raonič (Kan.-9) 7:6 (3), 4:6, 6:2
Denis Shapovalov (Kan.-12) – Pedro Martinez (Šp.) 6:4, 6:4
Diego Schwartzman (Arg.-8) – John Millman (Austr.) 6:4, 7:6 (1)