Marek Naňo, Empire Tennis Tour, Trnava
Marek Naňo (Foto: empireslovakopen.sk)

VIDEO Obratom s americkým súperom rozjasal publikum v Trnave: 17-ročný slovenský talent vyzve českú turnajovú jednotku

TRNAVA – Iba 17-ročný slovenský tenista a člen TC EMPIRE Trnava Marek Naňo postúpil do hlavnej súťaže na mužskom turnaji 1st M25 EMPIRE Men’s Indoor 2023.


Talentovaný zverenec trénera Petra Lajkepa v dnešnom finále kvalifikácie zdolal 18-ročného amerického súpera Leanida Boika po obrate 2:6, 7:5, 10:6.

Naňo bol po postupe do hlavného turnaja samozrejme spokojný. „Prvých pár gemov zo začiatku z mojej strany bolo v poriadku. Potom ma súper brejkol a v prvom sete mi veľmi nešiel forhend a hral som ho často v záklone. Súper slušne podával a nedával mi veľa šancí. V druhom sete som sa dostal do výmen, viac mi fungoval forhend. Odvrátil som aj mečbal nejakým halfvolejom, pri ktorom som mal aj šťastie. Supertajbrejk už bol nervózny z obidvoch strán, no našťastie som to doklepol. Dúfam, že budem mať dosť síl na ďalšie kolo,“ zhodnotil stretnutie natešený víťaz, ktorého hnalo vpred domáce publikum.Nakoplo ho domáce publikum

„Veľmi ma to nakoplo. Aj to, čo mi tréner hovoril počas zápasu a povzbudzoval ma. A som vďačný aj ostatným chalanom z akadémie, že ma doviedli k úspešnému koncu,“ dodal Naňo, ktorého už zajtra čaká duel prvého kola hlavného turnaja.

V ňom slovenský talent nastúpi proti nasadenej turnajovej jednotke Marekovi Gengelovi z Česka. Ďalší člen EMPIRE Tennis Academy Miloš Karol nastúpi v stredu v prvom kole proti Turkovi Sarpovi Agabigunovi.

Zdroj: ts, empireslovakopen.sk

About Majo Malinovský

Check Also

Novak Djokovič, Roland Garros

Djokovič schytal kritiku za odkaz na kamere: Poľutovaniahodné!

PARÍŽ – Srbský tenista Novak Djokovič si vyslúžil kritiku od Tenisovej federácie Kosova (FTK) za …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

three × two =