Kei Nišikori
Kei Nišikori (Foto: TASR/AP - Alfredo Falcone)

VIDEO Nišikori nechápal a tlieskal súperovi: 18-ročný taliansky zázrak vykúzlil neuveriteľný winner

RÍM – Taliansky kvalifikant a aktuálne až 249. hráč sveta Lorenzo Musetti neprestáva udivovať tenisový Rím. Iba 18-ročný domáci talent si po vyradení bývalej svetovej trojky Stana Wawrinku, ktorému uštedril aj kanára, pripísal ďalší cenný skalp.


Po bývalej svetovej trojke zdolal aj bývalú svetovú štvorku

Vo včerajšom 16-finále zdolal aj niekdajšiu svetovú štvorku Japonca Nišikoriho, ktorého miestami privádzal do úplného zúfalstva. O tom, že Talian v zápase zvládal aj náročné situácie, dokonale svedčí jedna neuveriteľná výmena, ktorá sa medzi protagonistami odohrala.

Po vyhratom úvodnom dejstve (6:3), v ktorom si Talian ani raz nestratil vlastné podanie, viedol Japonec v tom druhom 4:3 a pri servise súpera držal nádejný stav 30:30. Potom prišla fantastická výmena, za ktorú by sa nehanbili ani Djokovič s Nadalom.Neuveriteľnému winneru tlieskal aj Nišikori

Musetti pritlačil Japonca, ktorý ale v defenzíve posielal na druhú stranu skvele umiestnené lopty a v istom momente sa zdalo, že by sa mohol dostať k brejkbalu, ale Talian z ťažkej pozície vykúzlil nevídaný winner, ktorému zatlieskal aj samotný Nišikori.

Japonec nevyužil ani jeden z brejkbalov

Ten napokon v zápase nevyužil ani jeden z piatich brejkbalov a rozprávková cesta talianskeho mladíka tak v Ríme pokračuje osemfinálovým súbojom s ďalším kvalifikantom – Nemcom Dominikom Koepferom.

Lorenzo Musetti
Lorenzo Musetti (Foto: TASR/AP – Alfredo Falcone)

Zdroj: ts

About Majo Malinovský

Check Also

Kateřina Siniaková

FOTO Česká semifinalistka Roland Garros prepašovala na turnaj najvernejšieho fanúšika: Zaslúži si najlepšie miesto

OSTRAVA – Už dnes úvodnými zápasmi hlavného turnaja štartuje u našich susedov prestížne halové podujatie. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

three × one =