Home Audio/video VIDEO Nie len trestný fiftín, ale aj hra: Kyrgios v Miami opäť besnel

VIDEO Nie len trestný fiftín, ale aj hra: Kyrgios v Miami opäť besnel

Nick Kyrgios

MIAMI – Nórsky tenista Casper Ruud postúpil do štvrťfinále dvojhry na turnaji ATP Masters 1000 v Miami. Šiesty nasadený hráč vyradil v utorkovom osemfinále desiateho nasadeného Camerona Norrieho z Veľkej Británie v dvoch setoch 6:3 a 6:4.

Ruud sa vo štvrťfinále stretne s druhým nasadeným Alexandrom Zverevom z Nemecka, ktorý si poradil s Austrálčanom Thanasim Kokkinakisom 6:4, 6:4. Do ďalšej fázy postúpil aj najvyššie nasadený Daniil Medvedev, ktorý zdolal domáceho Jensona Brooksbyho 7:5 a 6:1.

Kyrgios to nezvládol a besnel

Ťahákom dnešného programu bol súboja favorizovaného austrálskeho šoumena Nicka Kyrgiosa, ktorý narazil na veľký talent talianskeho tenisu Jannika Sinnera. Kyrgios opäť neostal nič dlžný svojej povesti a na konci prvého setu poriadne vzplanul.

Nick Kyrgios prezradil tajomstvo svojho znovuzrodenia: Vďačí tomuto!

Po prehratom tajbrejku (3:7) rozmlátil raketu a okrem predchádzajúceho trestného fiftínu mu hlavný rozhodca dokonca udelil aj trestný gem, takže na úvod druhého dejstva prišiel o vlastné podanie.

Poriadne rozhodený Austrálčan sa už do zápasu nedokázal vrátiť. V deviatej hre prišiel ešte o jeden servis a Sinner sa za hodinu aj 40 minút radoval z triumfu 7:6, 6:3. Kyrgios po zápase ani rozhodcovi nepodal ruku.

Zdroj: ts, TASR