Home Audio/video VIDEO Nezastaviteľný Djokovič to dokázal: Po šiestykrát ovládol Turnaj majstrov a vyrovnal rekord Federera

Novak Djokovič

TURÍN – Srbský tenista Novak Djokovič sa stal šiestykrát v kariére víťazom turnaja majstrov.

Vyrovnal tak rekordný zápis Švajčiara Rogera Federera. Vo finále dvojhry zvíťazil v Turíne v pozícii nasadenej sedmičky nad trojkou “pavúka” Nórom Casperom Ruudom 7:5, 6:3.

Srb prešiel celým turnajom v Turíne bez prehry a zinkasuje rekordnú prémiu 4,7 milióna USD. Vďaka zisku 1500 bodov sa vo svetovom rebríčku ATP v pondelok posunie na piate miesto. Djokovič je vo veku 35 rokov a šesť mesiacov najstarší víťaz záverečného podujatia sezóny v histórii.

Ruud sa v tomto roku ani na štvrtý pokus nedočkal veľkého titulu. Vo finále grandslamového Roland Garros prehral so Španielom Rafaelom Nadalom. V rozhodujúcich súbojoch na US Open i podujatí Masters 1000 v Miami nestačil na svetovú jednotku Španiela Carlosa Alcaraza.

Djokovič v celom dueli proti Ruudovi ťažil z výborného podania a svojho súpera prevýšil aj na returne. Za stavu 1:1 síce nevyužil dva brejkbaly, no v koncovke prvého setu slávil úspech, keď v dvanástom geme zobral Nórovi servis. Srbovi vychádzali údery po čiare, vo výmenách robil minimum nevynútených chýb.

V druhom dejstve sa Djokovič po brejku vo štvrtom geme ujal vedenia 3:1 a aj štvrtý vzájomný zápas s Ruudom dotiahol do úspešného konca. Za stavu 5:3 premenil vďaka esu hneď prvý mečbal a po prvý raz od roku 2015 vyhral turnaj majstrov. Nór ešte neuhral proti 21-násobnému grandslamovému šampiónovi ani jediný set.

dvojhra – finále: Novak Djokovič (Srb.-7) – Casper Ruud (Nór.-3) 7:5, 6:3