Home Audio/video VIDEO Nevídaný tajbrejk a obrovská dráma: Finále Indian Wells prinieslo strhujúce tenisové divadlo

Jelena Rybakinová, WTA Indian Wells, Trofej

INDIAN WELLS – Víťazka vlaňajšieho Wimbledonu Jelena Rybakinová z Kazachstanu slávi na prestížnom podujatí v kalifornskom Indian Wells svoj štvrtý titul a premiérový na turnaji WTA Masters 1000.

V strhujúcom finále, ktoré trvalo dve hodiny aj šesť minút, porazila favorizovanú Bielorusku Arynu Sabalenkovú 7:6(11), 6:4 a odplatila jej tak finálovú porážku z tohtoročného Australian Open. Rybakinová sa skalpu svetovej dvojky dočkala až na piaty pokus.

Jelena Rybakinová s víťaznou trofejou (Foto: TASR/AP – Mark J. Terrill)

Prvý set priniesol poriadnu drámu, ktorá trvala hodinu aj 20 minút. Obidve hráčky v kľúčových momentoch produkovali na vlastnom podaní množstvo chýb, Sabalenková v zápase mala na konte až desať dvojchýb. Prvý set, ktorý po veľkej dráme vyhrala v nekonečnom tajbrejku 13:11 kazašská tenistka, trval hodinu aj 20 minút.

Nešťastný záver tajbrejku poriadne rozhodil favorizovanú Sabalenkovú, ktorá do druhého setu nastúpila evidentne rozrušená a hneď prvé podanie si prehrala čistou hrou. Na brejk Rybakinovej zo siedmej hry síce odpovedala Bieloruska okamžitým ribrejkom, ale to bolo z jej strany už všetko a Rybakinovú po finálovom triumfe čaká posun na siedme miesto rebríčka WTA.

“Cítim sa úžasne. Zažila som tu dva náročné, ale skutočne vydarené týždne. V prvom sete sme obe mali príležitosti, ako ho získať pre seba, no vyhrala som ho ja. V druhom som rýchlo prelomila súperkino podanie, čo bolo veľmi dôležité. Verím, že o rok sa sem vrátim a zopakujem tento triumf,” uviedla Rybakinová pre oficiálnu webstránku WTA.

dvojhra – finále: Jelena Rybakinová (Kaz.-10) – Aryna Sabalenková (Biel.-2) 7:6 (11), 6:4