Home Najdôležitejšie VIDEO Neuveriteľný skrat na US Open: Francúzka prehrala vyhratý zápas

VIDEO Neuveriteľný skrat na US Open: Francúzka prehrala vyhratý zápas

NEW YORK – Nevídaný obrat predviedla ruská tenistka Varvara Gračevová v zápase proti Mladenovičovej. Francúzka viedla 6:1, 5:1 a za stavu 5:2 mala štyri mečbaly. Gračevová nezložila zbrane a potvrdila, že zápas končí až po premenenom mečbale. Mladenovičová prehrala 6:1, 6:7, 0:6.

Gračevová nedovolila za stavu 1:5 v druhom sete súperke ukončiť zápas a pri svojom podaní odvrátila štyri mečbaly. Set dotiahla do tajbrejku, v ktorom jasne dominovala a vyhrala 7:2. Otrasená Mladenovičová v treťom sete do stavu 5:0 uhrala len päť fiftínov. V maratónskom šiestom geme pri svojom servise ešte zabojovala a odvrátila tri mečbaly, ale ten štvrtý už Gračevová využila.

Postupom do 3.kola si Gračevová zarobila viac ako za celú svoju kariéru. V New Yorku zinkasuje minimálne 163 000 dolárov.

Varvara Gračevová (Rus) vs Kristina Mladenovičová (Fra) 1:6, 7:6, 6:0