Home Audio/video VIDEO neskutočnej výmeny v Marseille: Herbert rozburácal domácu halu a zavelil k obratu

MARSEILLE – Miláčik domáceho publika Pierre-Hugues Herbert rozburácal halu na ATP podujatí vo francúzskom Marseille.

Po prehratom úvodnom sete, keď nečakane Herbert nedokázal s kanadským súperom Felixom Augerom Aliassimem uhrať ani jedinú hru, sa v druhom sete odohrávala poriadna dráma. Tá vyústila až do tajbrejku, v ktorom za stavu 7:6 pre Herberta sa pri podaní kanadského tínedžera rozohrala skvelá výmena. Po viacerých parádnych úderoch sa napokon z bodu a zisku druhého dejstva na radosť poriadne rozvášnenej haly radoval domáci Herbert.

Francúz síce zavelil k obratu, ale napokon smolne neuspel. V dramatickom tajbrejku tretieho setu zahodil tri mečbaly a Kanaďan po veľkej dráme a tajbrejkovom triumfe 11:9 slávil zisk tretieho setu a postup do štvrťfinále, v ktorom sa stretne s Gerasimovom, ktorý nečakane vyradil Goffina. Auger Aliassime tak odplatil Herbertovi dva týždne starú porážku z Montpellieru.

Zdroj: ts, Tennis TV