Home Audio/video VIDEO Neskutočná dráma v Turíne: Boj Djokoviča s Medvedevom rozhodol až tajbrejk tretieho setu

Novak Djokovič

TURÍN – Srbský tenista Novak Djokovič uspel aj v treťom vystúpení na turnaji majstrov v Turíne.

Nad Rusom Daniilom Medvedevom zvíťazil 6:3, 6:7 (5), 7:6 (2) v piatkovom stretnutí červenej skupiny, pred ktorým už mal istotu postupu do semifinále z prvého miesta. Naopak, Medvedev po dvoch predošlých prehrách stratil šancu bojovať o účasť v najlepšej štvorke.

Djokovič nastúpi v sobotňajšom semifinále proti Američanovi Taylorovi Fritzovi. Na prvého zo zelenej skupiny Nóra Caspera Ruuda čaká víťaz piatkového večerného súboja (21.00 h) medzi Stefanosom Tsitsipasom a Andrejom Rubľovom.

Djokovič v ôsmom geme cez zhodu uspel pri súperovom podaní a následne potvrdil zisk prvého setu. V ňom si na svoje konto pripisoval body najmä vďaka kvalitnému prvému servisu. Vo víťazných úderoch mal mierne navrch Medvedev, no dopustil sa aj väčšieho počtu nevynútených chýb a hlavne Djokovič dokázal kľúčové výmeny zakončiť presnými údermi.

V druhom sete si obaja hráči spoľahlivo držali servis. Za stavu 4:5 si Srb vyžiadal fyzioterapeuta a v ďalšej hre odvrátil tri setbaly súpera. V tajbrejku si už Medvedev vynútil tretí set.

Aj ten mal podobne vyrovnaný priebeh. Po vyhratom “maratónskom” deviatom geme podával Medvedev na víťazstvo v zápase, ale situáciu nezvládol. Opäť rozhodol tajbrejk, v ktorom Djokovič dominoval a v dvanástom vzájomnom zápase s Medvedevom si pripísal ôsme víťazstvo.

červená skupina: Novak Djokovič (Srb.-7) – Daniil Medvedev (Rus.-4) 6:3, 6:7 (5), 7:6 (2)