Home Audio/video VIDEO Nekonečný ukrajinsko-ruský boj: Tohtoročný najdlhší zápas na okruhu WTA priniesol veľký comeback

Lesia Curenková

BUDAPEŠŤ – Svedkami najdlhšieho tohtoročného súboja na okruhu WTA boli diváci v susednej Budapešti, kde sa aktuálne odohráva podujatie WTA.

Ukrajinsko-ruská štvorhodinová dráma

Hlavnými aktérkami boli ukrajinská tenistka Lesia Tsurenková a ruská súperka Kamila Rachimovová. Ukrajinská favoritka prehrala úvodný dramatický set v tajbrejku a hneď úvodné dejstvo trvalo bez piatich minút jeden a pol hodiny!

Následne sa favoritka ujala rýchleho vedenia 3:0, ale ruská súperka dokázala otočiť na 4:3 a zdramatizovať tak druhý set. Ten sa napokon stal korisťou Tsurenkovej, ale triumf 6:4 dosiahla takmer po hodine hry (56 minút).

Rozhodujúci tretí set opäť priniesol urputný boj a poriadnu drámu. Ruska za stavu 5:4 podávala na víťazstvo v zápase, ale zahodila mečbal a následne pykala. Prehraté tri hry po sebe znamenali konečný triumf ukrajinskej favoritky, ktorá sa ale radovala po takmer štyroch hodinách urputného boja (presne tri hodiny aj 56 minút!), čo je na ženský tenis naozaj nevídaná porcia.

Dnes už nemala síl

Najdlhší zápas aktuálnej sezóny ale zjavne Ukrajinku pripravil o veľké množstvo síl, pretože v dnešnom boji o semifinále s Putincevovou nemala nárok a za stavu 0:6 a 0:2 po 36 minútach hry zjavne poriadne vyčerpaná odstúpila zo zápasu.