Naomi Ósaková
Naomi Ósaková dnes zapálila olympijský oheň v Tokiu pri otváracom ceremoniáli OH (Foto: TASR - Michal Svítok)

VIDEO+FOTO Naomi Ósaková sa dočkala najväčšej pocty: Nedokážem slovami opísať, aké pocity prežívam

TOKIO – Japonská tenistka Naomi Ósaková je hrdá a vďačná, že sa jej dostalo pocty zapáliť olympijský oheň pri príležitosti slávnostného otvorenia Hier XXXII. olympiády. Na piatkový zážitok z Olympijského štadióna v Tokiu bude spomínať do konca života.


„Nepochybne je to najväčší športový úspech a pocta, akú môžem v živote zažiť. Nedokážem slovami opísať, aké pocity prežívam, no určite viem, že som momentálne naplnená hrdosťou a vďačnosťou,“ napísala Ósaková na instagrame.Štvornásobná grandslamová šampiónka bola posledná členka štafety s olympijskou pochodňou. Jej meno tajili organizátori do poslednej chvíle, hoci špekuláciám o jej ústrednej úlohe v otváracom ceremoniáli nahrávalo odloženie jej zápasu v olympijskom turnaji.

Napokon to bola práve domáca tenistka a druhá hráčka svetového rebríčka, ktorá prevzala olympijský plameň od skupinky japonských detí z okolia Fukušimy, mesta poznačeného ničivým cunami a jadrovou haváriou. Následne vystúpala po 22 schodoch po konštrukcii symbolizujúcej horu Fudži a pred zrakmi miliónov divákov po celom svete zapálila olympijský oheň. Ten bude planúť v Japonsku až do ukončenia hier 8. augusta.Zdroj: TASR

About Majo Malinovský

Check Also

Norbert Gombos

Norbert Gombos to dotiahol: Slovenská jednotka v Davis Cupe vybojovala vyrovnávajúci bod s Čile

BRATISLAVA – Slovenskí tenisti hrali po úvodnom dni duelu 1. svetovej skupiny Davisovho pohára v …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

20 − eighteen =