Sabine Lisická, WTA Linz
Sabine Lisická (Foto: Jimmie48 Photography/WTA)

VIDEO Najprv duel v podmienkach aké nezažila, potom desivé zranenie: Krutý koniec wimbledonskej finalistky

LINZ – Obľúbená nemecká wimbledonská finalistka z roku 2013 Sabine Lisická (31) sa na okruhu WTA objavuje už len zriedka a vždy poteší množstvo fanúšikov. Na halovom podujatí v rakúskom Linzi sa ale dlho neohriala.O singlový hlavný turnaj musela populárna Lisická zabojovať v kvalifikácii. Po vyradení Holanďanky Schoofsovej vo finále bývalá svetová dvanástka nastúpila proti českej favoritke Tereze Martincovej. Nemka zvyknutá na zaplnené tribúny si musela zvyknúť na úplne odlišné podmienky.

Netradičné podmienky aké nezažila

Finále kvalifikácie sa totiž kvôli prísnym bezpečnostným podmienkam odohralo v netradičných kulisách, na aké bežne nie sme zvyknutí. Loptičky si obidve hráčky museli zbierať samy a tribúny zívali prázdnotou. Finálový súboj lepšie zvládla česká favoritka, ktorá uspela po setoch 6:2, 1:6 a 6:3 a zaistila si tak účasť v hlavnej súťaži, kde v prvom kole nastúpi proti chorvátke Jane Fettovej. „Bolo to nepríjemné, obzvlášť preto, že nie som úplne v najlepšej kondícii. Takže si tam ešte chodiť pre loptičky bolo také … Ja neviem, no. Pre všetkých to bolo rovnaké, ale je to zvláštne. Že sa bude hrať bez zberačov, som zistila až pred zápasom, keď mi prišiel mail,“ okomentovala česká víťazka, ktorá kvôli pozitívnemu testu na koronavírus dlho pauzovala, kuriózne podmienky.Vystúpenie v Linzi ukončilo desivé zranenie

Lisickú, ktorú nazývajú kvôli delovému servisu aj „Bum, Bum, Sabine“, dlhodobo trápia zdravotné problémy, kvôli ktorým nedávno takmer definitívne ukončila kariéru. A ani u našich susedov sa bohužiaľ nevyhla nepríjemnému zraneniu.

Po konci v singlovej časti sa dnes predstavila v deblovej súťaži po boku britskej parťáčky Burrageovej, keď na osemfinálový súboj nastúpili proti rusko-nórskej dvojici Ulrikkeová-Siziková. Duel pre ňu ale skončil desivým zranením, keď za stavu 6:5 v úvodnom dejstve pri podaní súperiek pri jednom z volejov na sieti nepríjemne dopadla a skončila v bolestivých kŕčoch a s grimasou na tvári na kurte. Následne ju do opatery zobrali zdravotníci a zrejme sa tak skoro na kurtoch opäť neobjaví.Podľa najnovších informácií si hráčka, ktorú v minulosti sužovalo množstvo zranení aj nepríjemná mononukleóza, poranila koleno a od tenisu si oddýchne na dlhší čas.

Zdroj: ts

About Majo Malinovský

Check Also

Lleyton Hewitt

Najväčšie uznanie pre čerstvého jubilanta Hewitta: Som nesmierne poctený

LONDÝN – Medzinárodná tenisová Sieň slávy sa tento rok rozrastie o ďalších členov. Uvedú do …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

5 × 5 =