Home Audio/video VIDEO Najdlhší mužský zápas sezóny v Antverpách: Murray v bitke roka postúpil cez tri tajbrejky!

Andy Murray

ANTVERPY – Najdlhší zápas v tejto sezóne! Na halovom turnaji v Antverpách Andy Murray odvrátil proti Američanovi Tiafoeovi dva mečbaly a postúpil cez tri tajbrejky do osemfinále. Maratónsky duel trval 3 hodiny a 45 minút.

34-ročný Murray vykročil za obhajobou titulu z roku 2019 vydretým víťazstvom 7:6(2), 6:7(7) a 7:6(8). V tajbrejku posledného setu prehrával Brit 5:6 aj 7:8, ale oba mečbaly odvrátil a radoval sa z obratu na 10:8.

„Myslím, že zápas s výsledkom 7:6, 6:7 a 7:6 som hral prvýkrát v kariére. Rozhodne je to môj najdlhší zápas hraný na tri sety. Som unavený, ale bola to neuveriteľná bitka,” priznala bývalá svetová jednotka. Murray odvrátil 7 z 10 brejkbalov a pomohol si 21 esami.

Zápas prekonal aj finálový duel z Barcelony

Takmer štyri hodiny trvajúce stretnutie prekonalo aj finále z antukového turnaja v Barcelone, ktoré doteraz nieslo prívlastok najdlhšieho mužského zápasu sezóny. Nadal vtedy porazil Gréka Tsitsipasa po 3 hodinách a 38 minútach.

„Moje telo je už staré. Dlhé zápasy mi nevadia, ale toto bol úplne iný level,” povedal Murray, ktorý sa vinou zranení prepadol až na súčasnú 172. priečku. „Bol to skvelý zápas hraný vo výbornej atmosfére. Je super hrať opäť pred divákmi,” dodal trojnásobný grandslamový šampión.

V boji o štvrťfinále si rodák z Glasgowa zahrá proti trinástemu hráčovi sveta Diegovi Schwartzmanovi z Argentíny.