Home Audio/video VIDEO Nahnevaný Medvedev zúril na rozhodcu: Ak prehrám zápas, bude to tvoja chyba

PARÍŽ – Ruský tenista Daniil Medvedev dokráčal na Roland Garros premiérovo do štvrťfinále, kde mu však vo včerajšom zápase nepovolil ani set Grék Tsitsipas. Svetová dvojka však opäť potvrdila svoju horkokrvnú povahu a nezostala svojej povesti nič dlžná.

Počas celého zápasu sa Medvedev niekoľkokrát sťažoval na rôzne rušivé elementy u empajrového rozhodcu. Za stavu 4:4 v druhom sete reklamoval hluk v blízkosti kurtu. Vzhľadom k absencii divákov a neexistujúcej atmosfére na kurte, bolo počuť i zvuky, ktoré by za normálnych okolností počuť nebolo. Pravdepodobne išlo o hlasitý pohyb televíznej techniky.

„Toto je turnaj pre začiatočníkov alebo Roland Garros?” pýtal sa nahnevaný Medvedev empajrového rozhodcu. „Zariadim, aby sa to už neopakovalo,” odvrkol rozhodca s kľudom Angličana.

Pri tejto kurióznej situácii to neskončilo

V poslednom geme zápasu svetová dvojka opäť reklamovala tentokrát pohyb mobilnej kamery nad štadiónom počas servisu Medvedeva.

„Predtým to takto nebolo,” ukazoval Rus na kameru a dožadoval sa opakovaného prvého servisu. Nemecký empajrový rozhodca Niko Helvers sa ani tentokrát nenechal vyviesť z kľudu. „Ak by som videl, ako sa to hýbee počas tvojho servisu, nechal by som prvý servis opakovať, ale bohužiaľ, teraz s tým už nič nenarobím,” vysvetľoval Helvers.

Medvedev: Ak prehrám, bude to tvoja chyba

„Snažím sa to za teba napraviť, ale ty sa rozhoduješ veľmi zle. Urobil si veľkú chybu za stavu 5:4 v treťom sete. Ak prehrám, bude to tvoja chyba,” povedal na adresu rozhodcu nahnevaný Medvedev.

Zápas zakončil podaním zospodu

Najdiskutovanejší moment si ruský tenista nechal až na samotný záver zápasu. Pri mečbale Tsitsipasa sa Medvedev rozhodol zahrať podanie zospodu a prejsť na sieť. Grék si s nečakanou situáciou poradil a ukončil zápas.

„Premýšľal som o tom celý zápas, že pri rozhodujúcom bode by som to mohol urobiť, pretože Tsitsipas riternoval moje servisy až ďaleko za základnou čiarou. Myslel som si, že by to mohlo vyjsť,” vysvetlil Medvedev na pozápasovej konferencii.

Zdroj: sport.cz, ts