Home Audio/video VIDEO Nahnevaný Kyrgios skritizoval podmienky na Wimbledone: Začnite tú trávu polievať a menej kosiť

Nick Kyrgios

LONDÝN – Austrálsky tenista Nick Kyrgios opäť nezostal nič dlžný svojej povesti, keď počas úvodného zápasu na Wimbledone skritizoval podmienky, v akých sa tohtoročný grandslam hrá. Zápas s Francúzom Humbertom sa bude dohrávať dnes za nerozhodného stavu 3:3 v piatom sete.

“Ľudia, tí čo to sledujete z domu, malo to tu byť rýchle, ale oni to urobili hrozne pomalé, toto nie je rozhodne tráva. Je to vtip, prestaňte to kosiť, začnite ju polievať,” hneval sa Kyrgios pri jednej z výmen strán.

Austrálsky búrlivák sa vrátil na kurty po štvormesačnej pauze, keď posledný súťažný zápas odohral ešte vo februári na Australian Open. Na Wimbledone ho dnes čaká dohrávka prvého kola. V zápase s Francúzom Humbertom prehrával Kyrgios 1-2 na sety, ale podarilo sa mu vyrovnať. Pár minút pred jedenástou hodinou britského času bol zápas prerušený a bude sa dohrávať za stavu 3:3 v rozhodujúcej sade.