Rafael Nadal
Rafael Nadal s trofejou (Foto: TASR/AP - Hamish Blair)

VIDEO Nadal sa vrátil po piatich mesiacoch a hneď triumfoval: Vo finále zdolal amerického bombardéra Cressyho

MELBOURNE – Španielsky tenista Rafael Nadal sa stal víťazom dvojhry na turnaji ATP v austrálskom Melbourne. Vo finále zdolal ako nasadená jednotka amerického kvalifikanta Maxima Cressyho 7:6 (6), 6:3.


Nadal získal celkovo 89. singlový titul na mužskom profesionálnom okruhu. Pre Španiela je o to cennejší, že v Melbourne absolvoval prvý turnaj ATP po päťmesačnej pauze zavinenej zranením nohy.

V tajbrejku úvodného dejstva za stavu 5:5 sa Nadal dopustil dvojchyby a Cressy išiel podávať na víťazstvo v sete. Trinásťnásobný šampión Roland Garros však následne predviedol dve úspešné obhodenia a tajbrejk sa stal napokon jeho korisťou. O osude druhého dejstva rozhodol Nadalov brejk v ôsmom geme.

„Chcel by som sa v prvom rade poďakovať organizátorom turnaja. Je skvelé, že môžem byť opäť v Melbourne. Mám za sebou sériu zranení, o to viac si cením tento titul. Nie je nič krajšie, ako získať trofej hneď pri návrate na ATP Tour. Dvorec v Melbourne bol pre mňa vždy výnimočný Aréna Roda Lavera je jedinečné miesto aj vďaka vám fanúšikom, boli ste skvelí,“ uviedol Nadal počas slávnostného ceremoniálu.

Maxime Cressy, Rafael Nadal
Rafael Nadal s Maximom Cressym (Foto: TASR/AP – Hamish Blair)Zdroj: TASR

About Roderik Pastier

Check Also

Jana Čepelová

Mamička Čepelová sa po rokoch vráti do tenisového kolotoča: Bude to pekná bodka za kariérou

KOŠICE – Posledných osem turnajov, z toho dva grandslamové a definitívna bodka za kariérou. Také …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

fifteen + 3 =