Home Audio/video VIDEO Nadal o premiérovú trofej nezabojuje: Rafa mal ruského favorita na lopatkách, ale neustál to

Rafael Nadal

LONDÝN – Ruský tenista Daniil Medvedev bude nedeľu súperom Rakúšana Dominica Thiema vo finále dvojhry na turnaji majstrov v Londýne.

V druhom semifinále zdolal ako nasadená štvorku dvojku “pavúka” Španiela Rafaela Nadala 3:6, 7:6 (4), 6:3. Španiel tak ani v tomto roku nezíska poslednú veľkú trofej, ktorá mu chýba v jeho zbierke.

Medvedev bol v úvode zápasu s Nadalom aktívnejší a v treťom geme si vypracoval dva brejkbaly. Španiel ich však odvrátil, čo ho povzbudilo. Zlepšil returny a začal hrať útočnejšie. Za stavu 4:3 čistou hrou prelomil Medvedevovo podanie a po potvrdení brejku získal prvý set vo svoj prospech.

Rus sa rýchlo otriasol a v druhom dejstve si po rýchlom brejku vybudoval náskok 3:0. Nadal však v ďalších minútach vystupňoval svoj výkon, od stavu 1:4 získal štyri gemy za sebou a išiel podávať na víťazstvo v zápase. Medvedev nezložil zbrane, čistou hrou vyrovnal na 5:5 a vynútil si tajbrejk, v ktorom slávil úspech. Po minibrejku odskočil Nadalovi na 4:1 a za stavu 6:4 premenil druhý setbal. O osude tretieho setu rozhodol “maratónsky” Tildenov gem pri podaní Nadala. Medvedev sa po brejku ujal vedenia 4:3 a prvýkrát získal skalp 20-násobného grandslamového šampióna. Za stavu 5:3 premenil prvý mečbal a skorigoval vzájomnú bilanciu s Nadalom na 1:3.

Daniil Medvedev (Rus.-4) – Rafael Nadal (Šp.-2) 3:6, 7:6 (4), 6:3