Home Najdôležitejšie VIDEO Nadal jubilejný stý zápas zvládol bez straty setu, ale po štvrťfinále sa hneval: Prečo? Nerozumiem tomu

Rafael Nadal

PARÍŽ – Španielsky tenista Rafael Nadal suverénnym spôsobom postúpil do semifinále dvojhry na grandslamovom Roland Garros.

V utorňajšom štvrťfinále si v pozícii turnajovej dvojky poradil s nenasadeným Talianom Jannikom Sinnerom 7:6 (4), 6:4, 6:1.

V semifinále sa stretne s Argentínčanom Diegom Sebastianom Schwartzmanom. Ten v pozícii nasadenej dvanástky zdolal trojku “pavúka”, Rakúšana Dominica Thiema 7:6 (1), 5:7, 6:7 (6), 7:6 (5), 6:2. Dramatický päťsetový súboj trval 5:10 h.

Stý zápas zvládol

Tridsaťštyriročný Nadal nastúpil na svoj jubilejný 100. zápas na obľúbenom parížskom grandslame, ktorý v kariére vyhral celkovo dvanásťkrát. Jeho súboj s Jannikom sa skončil v netypickom čase až o pol druhej v noci.

Rafael Nadal (Foto: TASR/AP – Michel Euler)

Risk zo strany organizátorov

“Nerozumiem, prečo sa dnes všetkých päť zápasov hralo na dvorci Philippa Chatriera. Bol to zo strany organizátorov risk. Samozrejme, že nie je ideálne hrať neskoro v noci, ale ešte väčší problém boli podmienky. Na tenis je veľmi chladné počasie, ktoré nevplýva dobre na náš organizmus,” hneval sa Nadal, ktorý sa natrápil len v prvom sete. V ňom prehrával pri podaní súpera 5:6, napokon však uspel v tajbrejku. V ďalšom priebehu dovolil 75. hráčovi svetového rebríčka ATP uhrať iba päť gemov.