Home Audio/video VIDEO Na US Open 2019 zdolal šokujúco Berdycha, nasledovala ročná pauza a veľký comeback: Tretí turnaj a hneď titul

POTCHEFSTROOM – Americký tenista Jenson Brooksby získal podobne ako jeho rovesník Sebastian Baez, prvý challengerový titul v kariére. Na turnaji v africkom Potchefstroome zdolal vo finále Gabašviliho a po ročnej prestávke odohral len tretí turnaj, na ktorom dokázal hneď triumfovať.

Mal patriť medzi jedného z najväčších amerických talentov. Do pozornosti tenisových fanúšikov sa dostal v roku 2019, kde senzačne prešiel z kvalifikácie do druhého kola. Po úspešnej kvalifikácii šokoval v prvom kole Čecha Berdycha, ktorého porazil v štyroch setoch.

Následne v dôsledku zranenia vynechal celú sezónu 2020 a na kurty sa vrátil až v aktuálnom roku. Prvý turnaj absolvoval na ITF-ku, kde porazil Gercha, Cervantesa a Lehečku. Podľahol až skúsenému portugalskému tenistovi Eliasovi. Následne odcestoval do Južnej Afriky, kde absolvoval prvý z dvoch turnajov v mestečku Potchefstroom. V tom prvom sa mu nedarilo podľa predstáv, porúčal sa už v prvom kole.

O týždeň neskôr však predviedol výborné výkony a po výhrach nad Pennistonom, Bonzim, Ilkelom, Miedlerom a vo finále nad Gabašvilim triumfoval po prvýkrát v kariére na turnaji challengerovej úrovne.

“Mal som výborný rok 2019, vyhral som štyri zápasy na US Open a zdolal senzačne Berdycha. Na začiatku novej sezóny ma z hry vyradili zranenia a príchod COVID-19. Vždy som vedel, že tento herný level je vo mne ukrytý, som veľmi rád, že som to tu v Potchefstroom dokázal,” povedal na úvod pozápasového rozhovoru úprimný Brooksby.

Po zisku titulu je opäť v tretej stovke

“V aktuálnej sezóne nemám žiadne konkrétne ciele, ale chcel by som klopať na dvere do elitnej stovky. Na druhú stranu, nechcem sa nejako obmedzovať veľkými požiadavkami na moju osobu. Som rád, že som zdravý a chcem predvádzať výborný tenis,” dodal.

Brooksby je podľa našej predikcie typickým hráčom na vonkajšie americké betóny. Má výborný servis a agresívnou medzihrou dokáže dostávať svojich súperov pod sústavný tlak. Ak ho v budúcnosti nebudú limitovať zdravotné problémy, v nasledujúcej sezóne ho môžeme vidieť na hrane elitnej stovky.