Home Audio/video VIDEO Na Hrbatého zverenca opäť nenašiel recept: Martin v semifinále schytal krutý debakel

Andrej Martin, Maia Open 2021

MAIA – Slovenský tenista Andrej Martin neuspel v semifinále challengerového podujatia v portugalskom mestečku Maia, kde nestačil na neobľúbeného súpera a zverenca Dominika Hrbatého Tsenga Chun-hsina.

Martin, ktorý v Portugalsku na tajpejskom súperovi stroskotal aj v minulotýždňovom semifinále (4:6, 5:7), nenašiel na zverenca Dominika Hrbatého recept ani dnes a v zápase o postup do finále uhral len tri hry.

V prvom sete uhral Martin prvý gem až v šiestej hre, kedy na vlastnom podaní odvrátil črtajúcu sa hrozbu kanára, ale set za 25 minút hladko prehral. O výraznejší odpor sa už nepokúsil ani v druhom sete, keď síce svoje úvodné podanie vyhral, ale následne so súperom prehral päť hier a bolo po zápase.

Tseng si po hladkom triumfe 6:1, 6:2 po týždni opäť zahrá o turnajovú trofej, keď minulý týžden vo finále v troch setoch podľahol Blancaneauxovi.