Andy Murray
Andy Murray (Foto: TASR/AP - Felice Calabro)

VIDEO Murray priznal veľké trápenie na kurte: Ľudia mi hovoria, aby som skončil

ROTTERDAM – Britský tenista Andy Murray zvládol včerajší zápas prvého kola v holandskom Rotterdame aj napriek tomu, že proti domácemu Haasemu prehrával v treťom sete už 0:3. Nakoniec zápas otočil a postúpil do ďalšieho kola. Po zápase však priznal, že bojuje o svoju kariéru, ale s tenisom skončiť nehodlá.


Bývalá svetová jednotka odohrala v minulej sezóne len sedem zápasov a v tomto roku sa v dôsledku nákazy koronavírusom nemohla zúčastniť na Australian Open. Vo februári sa miesto toho Murray predstavil v talianskej Bielle, kde prehral vo finále s Ukrajinčom Marčenkom.

Britský tenista, ktorému po opakovaných operáciách bedrového kĺbup patrí až 123. miesto následne po návrate na okruh ATP vypadol v prvom kole vo francúzskom Montpellieri v prvom kole s Gerasimovom a prvú výhru po dlhšej dobe si pripísal až v Rotterdame, kde otočil zápas prvého kola s domácim Haasem a vyhral po setoch 2:6, 7:6 a 6:3.

Murray: Nie je to ľahké

„Nie je to ľahké,“ citovala agentúra Reuters Murrayho, ktorý v rozhodujúcom sete s Haasem prehrával už 0:3. „Vždy, keď prehrám, mi ľudia hovorila, aby som skončil. Podľa ich názoru mám to najlepšie už za sebou a toto trápenie je smutné,“ pokračoval.

„V každom zápase mám pocit, že akonáhle vstúpim na kurtu, bojujem o pokračovanie mojej kariéry. Je to dobrá motivácia, ale niekedy aj tlak naviac,“ povedal Murray. „Človek má vždy pochybnosti a stále nemôžeme zabudnúť na to, že hrám so železným bedrovým kĺbom. Je to pre mňa, ale som na ňu pripravený,“ dodal.„Nerozumiem, prečo by som mal končiť kariéru. Kvôli tomu, že som minulý týždeň prehral s hráčom, o ktorom si ľudia myslia, že by som ho mal pravidelne porážať? Stále sa môžem vyrovnať s najlepšími a to hrám len s jedným bedrom. Je to vtipné,“ prehlásil.

Zdroj: sport.cz, ts

About Roderik Pastier

Check Also

Tenisové tipy (17.4.): Zdolá senzačný premožiteľ Nadala aj ďalšiu náročnú prekážku v podobe nórskeho antukára?

BRATISLAVA – Ani dnes nechýba tradičný článok s tipmi, ktoré sa snažíme uviesť do vašej …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

9 + nine =