Home Audio/video VIDEO Murray prekvapujúco neukončil kariéru Simona: 37-ročný Francúz predviedol v grandióznej atmosfére famózny obrat!

Gilles Simon

PARÍŽ – Francúzsky tenista Gilles Simon prekvapivo zdolal v druhom kole ATP turnaja v Paríži Brita Andyho Murrayho. 37-ročný veterán prvý set prehral, ale ďalšie dva ukoristil vo svoj prospech a po výsledku 4:6, 7:5 a 6:3 je v ďalšom kole.

V úvode stretnutia nič nenasvedčovalo tomu, že by Andy Murray nemal potvrdiť proti domácemu tenistovi rolu favorita. Už na prvom servisgeme Simona získal brejk, následne odvrátil stav 0:40 na vlastnom podaní a viedol 3:0. V ďalšom priebehu prvého setu si obaja hráči niekoľkokrát bez väčších problémov podržali servisy, v deviatom geme sa k slovu dostal aj 37-ročný Francúz, ktorý prelomil servis Murrayho, Brit však vzápätí kontroval ribrejkom a po takmer hodine viedol 1-0.

Do druhého dejstva vstúpil lepšie Simon, ale opäť sa mu nepodarilo potvrdiť brejk z tretieho gemu a Brit čistou hrou na riterne vyrovnal na 2:2. Francúzsky veterán sa neskôr dostal do problémov, keď prehrával už 3:5 a vtedy ani najväčší optimisti nepremýšľali o jeho obrate. Opak bol pravdou, Murraymu nepochopiteľne došla šťava a po štyroch prehratých gemoch v rade zavládla vo francúzskej hale obrovská radosť.

V rozhodujúcom sete mal prekvapivo viac síl 37-ročný domáci tenista, ktorý už v treťom geme čistou hrou prelomil servis Murrayho a definitívny klinec do rakvy Britovi pribil za stavu 5:3, kedy ho opäť brejkol a po veľkom boji postúpil do tretieho kola. V ňom sa stretne s deviatym nasadeným Američanom Fritzom, ktorého v roku 2016 na antuke v Nice porazil 2:0.