Home Audio/video VIDEO Muguruzová ukončila famóznu šnúru Kontaveitovej, Plíšková sa v českom derby otriasla z kanára

Anett Kontaveitová

GUADALAJARA – Španielska tenistka Garbine Muguruzová sa prebojovala do semifinále na MS WTA Tour v mexickej Guadalajare.

V noci na pondelok ako nasadená šestka zdolala Estónku Anett Kontaveitovú 6:4, 6:4, vďaka čomu obsadila v skupine Teotihuacán druhé postupové miesto. V boji o postup do finále narazí na krajanku Paulu Badosovú.

Turnajová osmička Kontaveitová mala už pred stretnutím po dvoch víťazstvách istý postup do semifinále. Prehrou ukončila víťaznú šnúru, ktorá sa zastavila na čísle 12.

Muguruzová vstúpila do kľúčového duelu skvele, keď hneď v prvom geme vzala súperke servis. Do konca setu si už obe hráčky držali podanie. Po 38 minútach ho víťazka Roland Garros 2016 a Wimbledonu 2017 získala pomerom 6:4. Rovnaký scenár mal aj druhý set, keď Estónka prišla o servis hneď v jeho úvode. Španielka brejk potvrdila a dobre rozohraný zápas po ďalších 50 minútach už doviedla do víťazného konca. “Hrala som skutočne dobre. Mám veľkú radosť, že sa mi tento kľúčový súboj podarilo zvládnuť. Vedela som, že ak chcem uspieť, budem musieť zastaviť Anettinu víťaznú sériu, čo sa mi podarilo. Nehrala dnes svoj najlepší tenis, zrejme to súviselo s tým, že semifinálovú miestenku už mala istú,” uviedla Muguruzová v prvom pozápasovom interview priamo na kurte.

Do semifinále MS WTA Tour postúpila prvýkrát od roku 2015. Stretne sa v ňom s krajankou Badosovou, čo znamená, že Španielsko bude mať finalistku na turnaji majsteriek prvýkrát od roku 1993, keď hrala o titul Arantxa Sanchezová-Vicariová. “Je úžasné, že medzi zostávajúcimi štyrmi hráčkami sú dve Španielky. To len potvrdzuje, akú vysokú úroveň dosahuje španielsky tenis a aké hráčky dokáže vychovať. Bude to zábavný duel,” dodala Muguruzová.

Čierny Peter zostal Plíškovej

Čierny Peter napokon zostal v rukách tretej nasadenej Češky Karolíny Plíškovej, ktorej nestačila ani výhra nad krajankou Barborou Krejčíkovou 0:6, 6:4, 6:4. V skupine obsadila nepostupové tretie miesto. Plíšková síce dosiahla rovnakú bilanciu ako Kontaveitová a Muguruzová (dve víťazstvá a jedna prehra), pri rovnosti bodov však rozhodol v jej neprospech horší pomer setov.

Krejčíková hrala v prvom sete proti Plíškovej ako z partesu, vychádzalo jej všetko, na čo siahla a súperke uštedrila “kanára”. V druhom dejstve viedla šampiónka Roland Garros 4:2, no Plíšková otočila nepriaznivý vývoj a navrch mala aj v koncovke rozhodujúceho dejstva. “Keď ma súperka v druhom sete brejkla, už som si myslela, že je koniec. Ale som na seba hrdá, že som bojovala a nedala nič zadarmo. Na konci som si výhru zaslúžila,” povedala Plíšková. So singlovým pavúkom sa lúči aj Krejčíková, ktorá bez jediného víťazstva skončila v skupine posledná. Ďalej však pokračuje vo štvorhre s Kateřinou Siniakovou, spoločne postúpili do semifinále.