Home Audio/video VIDEO Molčan zvládol náročný súboj a je v semifinále: Vyzve Holanďana, ktorý vyhral 23 zápasov v rade

Alex Molčan

BRATISLAVA – Slovenský tenista Alex Molčan postúpil do semifinále dvojhry na challengri Peugeot Slovak Open v Bratislave. V piatkovom štvrťfinále si poradil s Damirom Džumhurom z Bosny a Hercegoviny v troch setoch 6:1, 4:6 a 6:3.

Molčan brejkol súpera už v druhom geme, zopakoval to aj v šiestom a následne premenil tretí setbal. Piaty nasadený hráč zobral súperovi podanie aj v úvodnej hre druhého setu, no v štvrtej prvýkrát stratil svoj servis a potom aj za stavu 4:5. V rozhodujúcom sete viedol 2:0, Džumhur dokázal vyrovnať, no následne opäť stratil podanie a Molčan premenil za stavu 5:3 v deviatom geme prvý mečbal.

Posledný domáci zástupca v dvojhre nastúpi v semifinále proti druhému nasadenému Tallonovi Griekspoorovi z Holandska, ktorý vyhral už 23 zápasov v rade.