Home Audio/video VIDEO Molčan v Prostějove so skalpom kvalitného antukára: Po hladkej výhre zabojuje o finále

PROSTĚJOV – Slovenský tenista Alex Molčan zdolal vo štvrťfinále na turnaji v českom Prostějove Bolívčana Huga Delliena hladko po setoch 6:3, 6:1.

Molčan bol od úvodu zápasu lepším tenistom a už v druhej hre prelomil podanie 129. hráča sveta a o pár minút mohol viesť už o dva brejky. Tri brejkbalové príležitosti nevyužil, následne dostal svojho súpera do zápasu a razom bol znížené na 3:2. Slovenský tenista však kontroval ribrejkom, čo prakticky rozhodlo o výhre v prvom sete, ktorý zvládol výsledkom 6:3 za 41 minút.

Odovzdaný súper nekládol v druhom sete odpor

Výborný bolívijský antukár nezačal dobre ani druhú sadu, čo ho výrazne poznačilo a od momentu, kedy znížil na 1:2 uhral vo zvyšku zápasu už len štyri loptičky. Molčan sériou štyroch gemov v rade zvládol hladko aj druhé dejstvo a zaslúžene postúpil do semifinále.

Vo výbornej forme hrajúci Molčan narazí v semifinále na víťaza zápasu medzi trojkou pavúka Magerom a domácim Svrčinom. Po turnaji u našich západných susedov sa slovenský tenista následne presunie na Wimbledon, kde ho od úvodu nového týždňa čaká kvalifikácia.