Home Audio/video VIDEO Molčan je po ďalšom dominantnom víťazstve vo štvrťfinále: Čaká ho federálne derby

Alex Molčan

BERGAMO – Slovenský tenista Alex Molčan postúpil na turnaji v talianskom Bergame už do štvrťfinále. V dnešnom dueli druhého kola zdolal Bosniaka Nermana Fatiča hladko 6:1, 6:4.

Molčan od úvodu potvrdzoval rolu favorita a po pár minútach viedol už 3:0. Fatič získal prvý gem až v štvrtej hre a to bolo z jeho strany v úvodnom dejstve všetko. Nasledujúce tri hry patrili slovenskému tenistovi, ktorý sa ujal vedenia v zápase.

V druhom sete sa zásluhou zlepšeného servisu Bosniaka hra vyrovnala, 328. hráč sveta dokonca mohol ísť za stavu 3:2 do vedenia o brejk, ale stav 15:40 na riterne nevyužil. Následne sa potvrdilo známe futbalové pravidlo “nedáš-dostaneš”, Molčan brejkol svojho súpera a záver zápasu si už bez väčších problémov postrážil.

V boji o semifinále čaká Molčana federálne derby, keď narazí na Čecha Kolářa, ktorého zdolal v auguste v kvalifikácii na US Open hladko 6:4, 6:3.