Home Audio/video VIDEO Martin v Portugalsku opäť v semifinále: Oplatí zverencovi Hrbatého prehru z minulého týždňa?

Andrej Martin, Maia Open 2021

MAIA – Slovenský tenista Andrej Martin postúpil v druhej edícii turnaja v portugalskom mesta Maia už do semifinále. V dnešnom štvrťfinálovom dueli zdolal Nemca Sebastiana Fanselowa (365.) hladko dvakrát 6:2.

Martin mal raketový vstup do zápasu, keď už v prvom geme prelomil servis nemeckého súpera a v nastolenom trende pokračoval aj v ďalšom priebehu prvého setu. Po pár minútach svietilo na ukazovateľovi skóre 4:0 a slovenský tenista bol blízko k tomu, aby Fanselowovi nadelil kanára. Nemec odvrátenými brejkbalmi však znížil na 1:4 a úvodne dejstvo sa už len dohralo – 6:2.

Aj začiatok druhej sady vyšiel lepšie turnajovej jednotke, ktorá získala brejk v prvej hre a náskok prelomeného servisu si Martin strážil počas celého setu. V siedmom geme Fanselow stratil aj druhé podanie, čo rozhodlo o osude zápasu. 118. hráč sveta ovládol druhý set výsledkom 6:2 a v boji o finále narazí na zverenca Dominika Hrbatého Tajpejčana Tsenga, s ktorým minulý týždeň prehral 4:6, 5:7.