Home Audio/video VIDEO Martin s Rakúšanom Weissbornom ovládli challenger v Lošinj: Turnaj vyhrali bez straty setu!

účastníci finálového súboja v Lošinj

LOŠINJ – Slovenský tenista Andrej Martin spolu s Rakúšanom Tristanom-Samuelom Weissbornom získali titul vo štvorhre na challengeri 80 v chorvátskom meste Lošinj (44 820 EUR, antuka vonku). Vo finále si poradili s rumunsko-tureckým párom Victor Vlad Cornea, Ergi Kirkin a zvíťazili 6:1, 7:6(5) za 83 minút. Celým turnajom prešli bez straty setu.

Martin s Weissbornom museli najprv v sobotu absolvovať semifinálový duel proti americko-nemeckému páru Cerretani/Fallert. Do tohto súboju nevstúpili podľa predstáv, keď rýchlo prehrávali 0:2, ale sériou piatich gemov v rade otočil priebeh úvodného dejstva. Záver setu si už postrážili a ujali sa vedenia v zápase.

Druhá sada bola o výborných podaniach oboch párov, počas celého setu boli diváci svedkami jediného brejku, ktorý sa podaril v piatej hre Martinovi s Weissbornom. Zvyšok setu si už nenasadený pár kontroloval a postúpil do finále.

Finále v ten istý deň

V chorvátskom meste Lošinj sa piatkové duely pre dážď odložili a deblisti tak museli absolvovať semifinálové a prípadne aj finálové súboje v sobotu. Vo finále čakal na Martina s Weissbornom rumunsko-turecký pár Cornea/Kirkin.

Slovensko-rakúska dvojica mala suverénny vstup do finálového stretnutia, keď po pár minútach viedla už 4:0. Cornea s Kirkinom znížili na 1:4, ale ďalšie dva gemy patrili opäť páru so slovenským zastúpením, ktorý vyhrával 1:0.

Druhý set priniesol viacero prelomených servisov na oboch stranách, Martin s Weissbornom prehrávali už 3:5 a čelili setbalu, ale sériou troch hier otočili priebeh a o osude druhého dejstva rozhodovala až skrátená hra. V nej favorizovaný pár dominoval a získal titul.

Tridsaťdvaročný rodák z Bratislavy si na svoje konto pripísal pätnásty deblový titul na challengerovej úrovni. Do rebríčka ATP si pripíše 80 bodov a v onlajn renkingu sa posunul o štyridsaťšesť priečok nahor na 245. miesto.

Zdroj: stz.sk, ts