Andrej Martin
Andrej Martin (Foto: TASR/AP - Alessandro Tocco)

VIDEO Martin opäť predviedol totálny skrat: V Španielsku stratil s outsiderom ďalší vyhratý zápas

MARBELLA – Okrem Jozefa Kovalíka nenaplnil rolu favorita na španielskom challengerovom podujatí v Marbelle ani ďalší slovenský reprezentant a turnajová päťka Andrej Martin.


Ten zopakoval totálny skrat spred dvoch týždňov, kedy Američanovi Paulovi v Sardínii podľahol napriek tomu, že v rozhodujúcom treťom sete vyhrával už 5:0! Tentokrát Martin s Portugalčanom Dominguesom prehral úvodné dejstvo 3:6, ale druhé v rovnakom pomere získal vo svoj prospech. Rozhodujúci set ale priniesol poriadne dramatickú zápletku a u mužov málo vídaný obrat.

Zahodil aj mečbal a vyhratý zápas pustil z rúk

Martin portugalskému súperovi zobral hneď úvodný servis a keď ho druhýkrát brejkol a dal už na 5:2 zdalo sa, že krásny obrat favorita je dokonaný. Bohužiaľ, tak ako pred dvomi týždňami v Sardínii aj teraz v Marbelle, sa napokon radoval jeho súper. Domingues v ďalšom priebehu Slováka dokázal brejknúť až trikrát, ale keďže sám si ešte jedno podanie prehral, dramatický duel výustil do tajbrejku. V tom mal favorizovaný Martin za stavu 6:5 na rakete mečbal, ale trestuhodne ho zahodil a po triumfe 9:7 sa po tajbrejku napokon radoval 174. hráč sveta. Pritom Martin až trikrát v záverečnom sete podával (ešte pred tajbrejkom) na víťazstvo v zápase, ale na týchto troch servisoch získal dokopy len jediný fiftín!Dominguesa v osemfinále čaká slovinský súper Blaž Rola, ktorý v úvodnom vystúpení vyradil francúzskeho súpera Janviera.

Zdroj: ts

About Majo Malinovský

Check Also

Gregoire Barrere, Doha, Kvalifikácia na Australian Open

Tenisové tipy (27.1.): Boje o štvrťfinále vo francúzskom Quimperi

BRATISLAVA – Ani dnes nechýba tradičné trio tipérských odporúčaní, po ktoré sme si dnes opäť …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

14 + sixteen =