Home Audio/video VIDEO Kližan schytal kanára a prehral úvodných deväť hier: V Španielsku po krutom konci o finále nezabojuje

Alessandro Giannessi, Martin Kližan

MARBELLA – Slovenský tenista Martin Kližan si na challengerovom podujatí AnyTech 365 Andalucía Open v španielskej Marbelle o finále nezahrá.

Rozhodla o tom jeho dnešná štvrťfinálová prehra s talianskym súperom Alessandrom Giannessi. Kližan napriek dvom brejkbalom na úvodnom podaní súpera ťahal v prvom sete jednoznačne za kratší koniec povrazu a nedokázal Talianovi zobrať ani jediný gem. Za 23 minút tak slovenský tenista skončil s nepopulárnym kanárom.

Druhé dejstvo neprinieslo žiadny obrat, keď si Kližan po čistej hre súpera prehral hneď úvodný servis a razom prehrával už 0:3. Po úvodných deviatich prehratých hrách sa Slovák konečne dočkal, keď si čistou hrou vyhral podanie a vykresal tak aspoň iskierku nádeje. Do konca setu a teda aj zápasu si už ale obidvaja hráči servis podržali a aj keď to v deviatej hre Kližan na podaní súpera dotiahol na zhodu, Giannessi tretí mečbal premenil na postup do semifinále, v ktorom na 169. hráča rebríčka ATP čaká krajan a turnajová štvorka Gianluca Mager.