Home Audio/video VIDEO Klein zabojuje už o semifinále: V derby s českým súperom predviedol parádny obrat

Lukáš Klein

ZADAR – Slovenský tenista Lukáš Klein ovládol na challengerovom podujatí v chorvátskom Zadare osemfinálový súboj s českým súperom Michaelom Vrbenským a pekným obratom naplnil rolu favorita.

Aktuálne 276. hráč sveta zahodil v štvrtej hre úvodného dejstva na podaní českého súpera až päť brejkbalov, ale pokračoval v nasadení a v šiestej hre sa už brejku dočkal. Od stavu 5:2 ale na slovenského favorita prišiel obrovský útlm, ktorý Vrbenský využil na zisk až piatich gemov po sebe a za necelú hodinku sa tak radoval zo zisku úvodného setu – 5:7.

Na úvod druhého dejstva si obidvaja tenisti vymenili po brejku a začínalo sa prakticky odznova. Kľúčový moment druhého setu prišiel už v štvrtej hre, kedy slovenský favorit v poradí tretí brejkbal premenil na brejk a to bol zároveň jediný brejk v druhom sete. V siedmej hre síce Klein na podaní musel jednu brejkbalovú možnosť súpera odvracať, ale úspešne a po 43 minútach získal druhé dejstvo favorizovaný Slovák – 6:3.

Rozhodujúci set sa už niesol jasne v réžii favorita. Klein hneď v prvej hre brejkol súpera a v piatej a siedmej hre pridal ďalšie dva brejky, čo v konečnom zúčtovaní znamenalo hladké víťazstvo 6:1 a postup do štvrťfinále.

V boji o semifinále na slovenského tenistu čaká víťaz súboja talianskej turnajovej jednotky Gianlucu Magera a španielskeho súpera Sáncheza Izquierda.