Home Audio/video VIDEO Klein v Nemecku so suverénnym vstupom: Domáceho tenistu zmietol z kurtu

VIDEO Klein v Nemecku so suverénnym vstupom: Domáceho tenistu zmietol z kurtu

Lukáš Klein

MEERBUSCH – Slovenský tenista Lukáš Klein si na challengerovom podujatí v nemeckom Meerbusch zahrá o štvrťfinále. Rozhodla o tom jeho dnešná výhra nad domácim Tobiasom Kamkem.

Klein síce hneď v úvodnej hre musel na vlastnom podaní čeliť dvom brejkbalom súpera, ale úspešne ich odvrátil. V ďalšej hre si Kamke udržal servis, vyrovnal na 1:1, ale to už z jeho strany bolo v prvom sete všetko. Za 38 minút Klein úvodné dejstvo vyhral hladko 6:1.

Aj druhý set sa niesol v réžii slovenského tenistu. Po dvoch brejkoch v prvej a tretej hre viedol Slovák už 3:0 a keď následne na podaní odvrátil tri brejkbaly súpera a dal na 4:0, set zaváňal kanárom. Domáci Kamke sa ale dokázal zmobilizovať a v piatej a siedmej hre si udržať dvakrát podanie, ale na brejk sa opäť nezmohol. Klein si tak za hodinu aj 14 minút vybojoval postup do osemfinále, v ktorom narazí na víťaza zápasu Ajdukovič verzus Mochizuki.

Lukáš Klein (Svk) – Tobias Kamke (Ger) 6:1, 6:2