Leylah Annie Fernandezová
Leylah Annie Fernandezová (Foto: TASR/AP - Elise Amendola)

VIDEO Ošetrenie pred brejkbalom? Fernandezová po finále US Open vysvetlila nával frustrácie

NEW YORK – Fantastický tenis plný krásnych výmien dostal do varu zaplnené tribúny centrálneho kurtu vo Flushing Meadows. Historické finále medzi Emmou Raducanuovou a Leylah Annie Fernandezovou ale prinieslo aj dramatický okamih, v ktorom len o 68 dní staršia kanadská tínedžerka prepadla frustrácii.


Dráma a ošetrenie pri brejkbale

Dramatický moment sa odohral v druhom sete, kedy Fernandezová mala za stavu 5:3 pre Britku k dispozícii brejkbal na podaní súperky. Raducanuová si ale pri tvrdom sklze poranila koleno a keďže to začalo krvácať, musela si vyžiadať lekárske ošetrenie a tak v zlomových okamihoch prišla nečakaná prestávka.

Zo záberov kamier sa to nabudenej 19-ročnej kanadskej hviezdičke príliš nepáčilo a počas ošetrovania súperky viedla diskusie s hlavným supervízorom stretnutia. Pravidlá ale hovoria jasne, s tržnou ranou a krvácaním nemôže tenista v zápase pokračovať a ošetrenie musí prísť okamžite.Raducanuovú nerozhodilo ani zranenie a úchvatné takmer dvojhodinové finále, ktorému by slušalo mať dve víťazky, napokon dotiahla do víťazného konca, keď udržala podanie a radovala sa po triumfe 6:4, 6:3 z najcennejšieho triumfu v kariére.

Vôbec nevedela, čo sa jej stalo

Porazená finalistka neskôr na tlačovke vysvetľovala svoju frustráciu z dramatického momentu, po ktorom prišlo vynútené ošetrenie jej súperky. „Popravde som vôbec nevedela, čo sa Emme stalo. Netušila som, ako vážny jej pád bol,“ vysvetľovala. „Chcela som len hovoriť s hlavnou rozhodkyňou a opýtať sa jej na to,“ dodala kanadská tínedžerka.

„Stalo sa to vo vypätej situácii. Bola to veľká smola, že sa to stalo v tom pre mňa kľúčovom okamihu, kedy som bola hore. Ale taký je šport, taký je tenis,“ dodala zmierlivo Fernandezová, ktorá po zápase prejavila voči víťazke úctu a veľký rešpekt a potvrdila to aj ďalšími slovami.Veľmi ťažký zápas

„Pre obe to bol veľmi ťažký zápas. Bohužiaľ som až príliš veľa chybovala a to aj v kľúčových momentoch. Emma z toho dokázala vyťažiť maximum. Môžem jej len pogratulovať k skvelému turnaju, ktorý odohrala. S turnajom som celkovo spokojná, šťastná za celkový výsledok. Jasné, že som z porážky sklamaná a ponesiem si ju ešte dlho v mysli. Ale tiež si myslím, že ma to bude motivovať k usilovnejšej práci v tréningu, aby som pri ďalšej príležitosti bola lepšou hráčkou,“ dodala s typickým úsmevom Fernandezová.

Zdroj: ts

About Majo Malinovský

Check Also

Serena Williamsová

Marion Bartoliová odhalila príhodu zo šatne so Serenou: Najsmutnejšie na tom je, že…

Francúzka Marion Bartoliová odhalila zaujímavú príhodu zo šatne s Američankou Serenou Williamsovou. Marion Bartoliová odhalila …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

8 + seventeen =