Home Audio/video VIDEO Lacko prelomil hernú krízu a na Malorke triumfoval druhýkrát v rade: Po ďalšej dvojsetovej výhre zabojuje o semifinále

Lukáš Lacko, Peugeot Slovak Open, Bratislava

MALORKA – Slovenský tenista Lukáš Lacko postúpil na turnaji v španielskej Malorke do štvrťfinále. V pozícii outsidera dnes zdolal Bulhara Kuzmanova po setoch 6:2, 7:6(9).

Obaja tenisti vstúpili do osemfinálového stretnutia udržanými podaniami, ale následne prebral iniciatívu v zápase Lacko, ktorý získal štyri gemy v rade. Kuzmanov znížil dvomi odvrátenými setbalmi na 2:5, ale koncovku si slovenský tenista postrážil a po 37 minútach viedol 1:0.

Výborný výkon aktuálne 197. hráča sveta pokračoval aj v druhom dejstve. Lacko už v prvej hre brejkol Bulhara a o pár minút neskôr už viedol rozdielom dvoch brejkov 4:1. Nasledujúce momenty však patrili Kuzmanovovi, ktorý manko dvoch stratených servisov zmazal a vyrovnal na 5:5. Nakoniec o osude druhého setu rozhodovala až skrátená hra, v ktorej Lacko udržal pevnejšie nervy a postúpil.

V boji o semifinále narazí na víťaza zápasu medzi Portugalcom Ferreirom Silvom a Talianom Violom.