Nick Kyrgios
Nick Kyrgios opäť vystrájal (Foto: TASR/Friso Gentsch/DPA)

VIDEO Kyrgios pred Wimbledonom o zákaze pre Rusov a Bielorusov a o svojich šanciach v prvom zápase

LONDÝN – Austrálsky tenista Nick Kyrgios podrobil krátko pred štartom grandslamového Wimbledonu londýnskych organizátorov kritike za to, že neumožnili štart hráčom z Ruska a Bieloruska.


Dôvodom pre tento krok bola ruská vojenská invázia na Ukrajinu. V mužskom pavúku bude preto absentovať aj líder svetového rebríčka Daniil Medvedev, s ktorým Kyrgios prehral v januári v druhom kole Australian Open.

Nebol to dobrý nápad

„Úprimne, nemyslím si, že to bol dobrý nápad. Som sklamaný, že tu nie sú. Medvedev je to najlepšie, čo momentálne v našom športe máme a je zvláštne, že tu nemôže byť, pretože všetci vieme, čoho je schopný,“ reagoval Kyrgios podľa DPA na rozhodnutie vedenia Wimbledonu. Australčan je v rebríčku v súčasnosti na 45. pozícii, v prvom kole ho v utorok čaká súboj s domácim držiteľom voľnej karty Paulom Jubbom. „Vzhľadom na výsledky z uplynulých týždňov by som mal vyhrať celkom ľahko. Ale viem, že to ľahké nebude, takže musím byť sústredený a držať sa svojej hry.“Kyrgios sa na tráve v uplynulých týždňoch prezentoval v dobrej forme, v Stuttgarte i v Halle sa prebojoval až do semifinále.  

Zdroj: TASR

About Majo Malinovský

Check Also

Cameron Norrie, ATP Rím

Norrie sa vyjadril ku kritike Djokoviča za správanie v Ríme: Chcel som vyhrať

PARÍŽ – Britský tenista Cameron Norrie odmieta tvrdenia Srba Novaka Djokoviča o jeho nešportovom správaní …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

eight − one =