Home Audio/video VIDEO Kvitová po desiatich rokoch s husárskym kúskom proti Ostapenkovej, Krejčíková natiahla víťaznú šnúru

Petra Kvitová

INDIAN WELLS – Česká tenistka Petra Kvitová tretíkrát v kariére a prvýkrát po desiatich rokoch vyhrala zápas, v ktorom dostala kanára.

Na prestížnom kalifornskom podujatí proti Lotyške Jelene Ostapenkovej odpovedala v druhom sete identickým spôsobom a hoci v treťom sete stratila vedenie 4:0, za hodinu aj 51 minút sa radovala z postupu do osemfinále po triumfe 0:6, 6:0, 6:4.

Čaká ju Pegulová

O vyrovnanie svojho osobného maxima z rokov 2013 a 2016 bude 33-ročná Češka usilovať proti domácej svetovej trojke Pegulovej, s ktorou vyhrala tri zo štyroch vzájomných súbojov.

Krejčíková natiahla sériu výhier

Na postup Plíškovej a Kvitovej v Indian Wells nadviazala aj tretia česká tenistka Barbora Krejčíková, ktorá za dve hodiny aj 26 minút porazila po setoch 6:2, (1)6:7, 6:2 Číňanku Xinyu Wang a pripísala si už ôsme víťazstvo po sebe.

O prvé štvrťfinále v kalifornskej Tennis Garden zabojuje so svetovou dvojkou Bieloruskou Sabalenkovou, ktorej pred dvoma týždňami v Dubaji pripravila jedinú tohtoročnú porážku.

dvojhra – 3. kolo: Rebecca Petersonová (Švéd.) – Jil Teichmannová (Švaj.) 3:6, 6:3, 6:1, Maria Sakkariová (Gréc.-7) – Anhelina Kalininová (Ukr.-27) 3:6, 6:2, 6:4., Karolína Plíšková (ČR-17) – Veronika Kudermetovová (Rus.-11) 6:1, 7:5, Jessica Pegulová (USA-3) – Anastasia Potapovová (Rus.-26) 3:6, 6:4, 7:5, Coco Gauffová (USA-6) – Linda Nosková (ČR) 6:4, 6:3, Petra Kvitová (ČR-15) – Jelena Ostapenková (Lot.-24) 0:6, 6:0, 6:4, Arina Sobolenková (Biel.-2) – Lesia Curenková (Ukr.), Sobolenková postúpila bez boja, Barbora Krejčíková (ČR-16) – Wang Sin-jü (Čína) 6:2, 6:7 (1), 6:2

Zdroj: ts, TASR