Alex Molčan
Alex Molčan (Foto: Tennis Academy El Cortijo)

VIDEO Kvalifikant Molčan zabojuje o finále: Bez straty setu zvládol aj slovenské derby s Horanským

GRAN CANARIA – Slovenský kvalifikant Alex Molčan pokračuje v Španielsku vo fantastických výkonoch. Po triumfe nad krajanom Filipom Horanským v Gran Canarii zabojuje už o finále.


Molčan, ktorý prehral všetky tri doterajšie vzájomné súboje s Horanským nebol ani dnes favoritom, ale nasadenej osmičky sa vôbec nezľakol. Po dvoch brejkoch sa v úvodnom dejstve ujal pohodlného vedenia 4:0 a aj keď sa vzápätí Horanský dočkal ribrejku na 1:4, po 36 minútach sa zo zisku úvodného dejstva radoval Molčan – 6:2.

Druhý set začal okamžitým brejkom Horanského, ktorý síce viedol 2:0 a zdalo, sa že by sa mohol vrátiť do zápasu, ale kvalifikant Molčan opäť ukázal svoju silu. Ďalšie śtyri hry získal vo svoj prospech a aj keď v siedmej hre si aj samotný Molčan stratil podanie okamžitým ribrejkom sa dostal k vedeniu 5:3 a zápas za necelú hodinku aj štvrŤ dopodával do víťazného konca – 6:3.V boji o finále na slovenského kvalifikanta čaká nenasadený kanadský hráč Steven Diez, ktorý je momentálne na 190. priečke rebríčka ATP.

Zdroj: ts

About Majo Malinovský

Check Also

Tenisové tipy (17.4.): Zdolá senzačný premožiteľ Nadala aj ďalšiu náročnú prekážku v podobe nórskeho antukára?

BRATISLAVA – Ani dnes nechýba tradičný článok s tipmi, ktoré sa snažíme uviesť do vašej …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

14 + nineteen =